Розуміння симптомів ПТСР і ролі наркологічних диспансерів у Києві

06.12.2023 210 5.0 0
Розуміння симптомів ПТСР і ролі наркологічних диспансерів у Києві

Загальні симптоми ПТСР:

  • Флешбеки: люди з посттравматичним стресовим розладом часто відчувають нав’язливі, яскраві спогади про травматичну подію. Ці спогади можуть викликати у людини відчуття, ніби вона знову переживає травму.
  • Кошмари: посттравматичний стресовий розлад може призвести до повторюваних кошмарів, пов’язаних із травматичним інцидентом, викликаючи порушення сну та підвищену тривожність.
  • Уникання: люди з ПТСР можуть уникати ситуацій, місць або людей, які нагадують їм про травму, що призводить до ізоляції та труднощів у повсякденному житті.
  • Підвищене збудження: люди з посттравматичним стресовим розладом можуть бути постійно напружені, легко лякатися та відчувати труднощі з концентрацією. Цей підвищений стан пильності може сприяти тривожності та дратівливості.
  • Негативні зміни в настрої та думках: посттравматичний стресовий розлад часто призводить до негативних моделей мислення, постійного почуття провини чи сорому та почуття відчуженості від інших.

Важливість звернення за лікуванням алкоголізму та посттравматичних стресових розладів:

Нерідко люди з посттравматичним стресовим розладом звертаються до алкоголю як способу впоратися зі своїми симптомами. На жаль, це може призвести до циклу залежності та погіршити обидва стани. Лікування має вирішальне значення для розриву цього циклу та усунення першопричин цих проблем.
Розуміння симптомів ПТСР і ролі наркологічних диспансерів у Києві

Лікування алкоголізму та ПТСР:

  • Психотерапія: когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) і терапія, орієнтована на травму, ефективні для лікування як ПТСР, так і алкоголізму. Ці методи лікування допомагають людям протистояти травматичним спогадам і розвивати більш здорові механізми подолання.
  • Ліки: у деяких випадках можуть бути призначені ліки для лікування симптомів посттравматичного стресового розладу, алкогольної абстиненції та кодування від алкоголізму.
  • Лікування подвійної діагностики: спеціалізовані програми лікування, такі як ті, що пропонуються в наркологічних диспансерах, спрямовані на лікування супутніх розладів, таких як посттравматичний стресовий розлад та алкоголізм. Ці заклади забезпечують комплексний догляд і підтримку.
  • Групи підтримки: приєднання до груп підтримки може допомогти людям зв’язатися з іншими, які стикаються з подібними проблемами, і поділитися стратегіями відновлення.

Роль наркологічних диспансерів у Києві:

Наркологічні диспансери в Києві відіграють вирішальну роль у наданні комплексної допомоги особам, які страждають від алкоголізму та супутніх психічних захворювань, таких як посттравматичний стресовий розлад. Вони пропонують детоксикацію під медичним наглядом, психологічне консультування та доступ до спеціалістів із залежностей, які розуміють складний взаємозв’язок між зловживанням психоактивними речовинами та психічним здоров’ям.

На завершення можна сказати, що симптоми посттравматичних стресових розладів можуть бути складними для лікування, особливо якщо вони виникають разом із алкоголізмом. Для ефективного лікування обох станів необхідне лікування. Наркодиспансери в Києві пропонують цінний ресурс для людей, які шукають допомоги у подоланні алкогольної залежності та проблем психічного здоров’я, пов’язаних із посттравматичним стресовим розладом. За умови правильної підтримки та лікування одужання можливе, і люди можуть відновити контроль над своїм життям.
 
Аватар yosypkorol Yosyp Korol
Главред/Youtube03Комментарии (0)
avatar
Читайте также